مقدمه و معرفی شرکت ایوازمهر

 شركت ايوازمهر در سال 1378 با حضور جمعی از متخصصین که دارای سوابق مدیریتی و اجرایی بودند تشکیل گردید.
بنيانگذاران اين شركت با اعتقاد به اصل مشتری مداري و با تكيه بر تجربيات ارزشمند خود، راه خدمت بيشتر به جامعه مديريت كشور را فراهم نمودند. ایوازمهر بر این اصل معتقد است كه، به كارگيري روش‌هاي مديريتي جديد، مستلزم تحول سازمان ها در تمامی زمينه‌ها بوده و بايد اين روش‌ها، تمامي فرآيندهاي سازمان را متاثر نمايد. به همين دليل محور پوياي سازمان را بر آموزش قرار داده تا از اين طريق موجب ايجاد نگرش‌هاي جديد گرديده و سپس در تمام سطوح سازمان رفتار بهبود يافته را با نگرش يك سيستم باز پي‌گيري نمائيم.
سيستم‌هاي مديريت، زماني موجب ارتقاء توان رقابت، سودآوري، رضايت طرف های ذینفع (مانند سهامداران، مشتریان، کارکنان و ...) و رفع مشكلات سازماني مي شوند كه فرآيندهاي سازماني در قالب يك سيستم يكپارچه با استفاده از روش‌هاي نوين و علمي متحول شده و تمامی سطوح سازمان و در راس آن مديريت ارشد با اعتقاد كامل پذيراي آن گردند.
باعث افتخار است که ایوازمهر به دليل نتیجه بخش بودن پروژه هاي قبلي در صنايع مختلفي همچون خودرو، قطعه سازي، چوب، عمران، تاسیسات و تجهیزات، نفت و پتروشیمی و گاز، دریایی، پليمر، صنايع فلزي، الكترونيك و كامپيوتر، درمانی، صنایع کانی، غذايي و دارویی و خدمات مهندسي و آموزشی و ... از توان اجرایی بالايي برخوردار گشته و جايگاه خود را در عرصه خدمات مشاوره مدیریت به جامعه پيدا نموده است.

 

 نقاط متمایز ایوازمهر


1. دارا بودن تيم كارشناسي مجرب و با تجربه علمي و عملي در زمينه‌هاي مدیریتی، فروش، فني، منابع انساني، کنترل تولید و فروش و روش ها و سيستم‌ها.
2. دارا بودن تائیدیه و گواهینامه های معتبر از مراکز مرتبط.
3. اجراي بيش از 600 پروژه در زمينه‌هاي مختلف.
4. تنوع در ارائه خدمات.
5. بهره گيري از اساتيد مجرب دانشگاه‌ها.
6. بهره گيري از افراد با تجربه در زمينه‌هاي مديريتي و اجرايي.
7. دارا بودن سیستم مدیریت پروژه داخلی برای کنترل کیفی و زمانی پروژه ها.
8. انجام برنامه های ارتقاء فنی پرسنل به صورت منظم.
9. دارا بودن رضایت نامه های متعدد از مشتریان و پروژه های انجام شده.
10. ارائه گزارشات پیشرفت منظم پروژه ها با ذکر راهنمایی های جهت بهبود روند اجرایی پروژه ها.